sobota, 20 marca 2010

Szaleństwo i Spełnienie - wystawa malarstwa o tematyce flamenco

GALERIA PANORAMA przy Krakowskim Centrum Konferencyjnym DWÓR W TOMASZOWICACH zaprasza na wystawę malarstwa o tematyce flamenco.

Wernisaż wystawy SZALEŃSTWO I SPEŁNIENIE: środa 21 kwietnia 2010 roku o godz. 18.00

W kwietniu 2010 r. GALERIA PANORAMA, działająca przy Krakowskim Centrum Konferencyjnym DWÓR W TOMASZOWICACH, zaczyna sezon wystawienniczy, który zainauguruje wernisaż malarstwa o tematyce flamenco. Swoje prace zaprezentują dwie artystki Renata Brzozowska i Roma Rymszewicz – Ranz.

Autorki:
Renata Brzozowska od dziecka fascynuje się malarstwem. Jej artystyczne zainteresowania związane są ściśle z kobietą, jej ciałem i emocjami. Autorka najczęściej maluje akty kobiece oraz tancerki flamenco, których trafnie uchwycone ruchy, gesty i mimika obrazują ich emocje i wrażliwość.
Roma Rymszewicz – Ranz w roku 1991 ukończyła poznańskie ASP uzyskując dyplom z wyróżnieniem m.in. w Pracowni Gobelinu prof. Urszuli Plewki-Schmidt na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Roma Ranz znana jest jako autorka serii malarstwa o tematyce flamenco, w których z dbałością obrazuje ruch ciała, rytm i pasję taneczną. Artystkę fascynuje również antyczny Rzym, któremu poświęciła serię tkamali antycznych.

Oglądając te pełne ekspresji i kobiecego piękna obrazy można wczuć się w rolę andaluzyjskich tancerek i usłyszeć, wydobywające się z głębi ich duszy, hiszpańskie pieśni

Podczas wernisażu, który rozpocznie się o godz. 18.00, wystąpi zespół flamenco Aire Andaluz, a hostessy w hiszpańskich sukniach będą częstowały gości oliwkami ufundowanymi przez firmę Dorapol.
W niedzielę 25 kwietnia goście restauracji „U Ziyada” na Zamku Przegorzałach będą mogli zasmakować specjałów kuchni hiszpańskiej, wsłuchując się w dźwięki hiszpańskiej gitary.


Wystawa SZALEŃSTWO I SPEŁNIENIE, jest wyjątkowym wydarzeniem, gdyż rzadko w Krakowie organizowane są wystawy malarstwa poświęconego Hiszpanii, jej sztuce, obyczajom i kolorytowi, a jeszcze rzadziej prezentowane są obrazy poświęcone kobiecie i flamenco.

Wstęp na wernisaż i wystawę jest bezpłatny. Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz